Miladance Top Strona główna
Miladance Photo Warsztatywyjazdy4

Aktualności 2018:

Dance & Yoga Camp
to już 7 edycja!!!
11 – 19 sierpnia 2018 Mazury

ZAPISY


JOGA DETOX
wyjazdy oczyszczające
na diecie witariańskiej.

1 - 4.07.2016
28.10 - 1.11.2016
28.04 – 7.05.2017


Zadbaj o swoją kondycję od środka, odpoczywaj skuteczniej! Zrelaksuj ciało i uczyń swój umysł pogodnym, a myśli bardziej klarowne, by z łatwością spełniać swoje marzenia i cele życiowe!!!

czytaj więcej…


Kontakt Improwizacja i Joga
31.07 - 5.08.2016

Uwaga zbieramy "wataszkę"! ;) na wakacyjne warsztaty Kontakt Improwizacji i Jogi w malowniczym miejscu położonym w górach...

czytaj więcej…

NewsletterUwaga zbieramy "wataszkę"! ;) na wakacyjne warsztaty Kontakt Improwizacji i Jogi w malowniczym miejscu położonym w górach (Dom Gościnny Wataszka). Zapraszamy Was na wyjątkowe połączenie dwóch dziedzin ruchu i bezruchu, które otwierają na wielu poziomach kontakt przede wszystkim ze swoim ciałem i umysłem. Mikstura Jogi i Kontaktu to wyjątkowa mieszanka pracy z ciałem, obecnością, odechem, ale to przede wszystkim spotkanie. Czeka nas praca nad świadomością ciała w małej grupie w pięknych okolicznościach przyrody.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Co będziemy robić?

KONTAKT IMPROWIZACJA
Kontakt Improwizacja jest techniką tańca współczesnego, której początki sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Bazuje ona na pojęciach praw fizyki i wiedzy jak wykorzystywać m.in: pęd, siłę odśrodkową, masę, grawitację czy też naszą konstrukcję ciała w ruchu/tańcu a także w "lataniu" (partnerowaniach). To co jest ważne w kontakt improwizacji to zaufanie, akceptacja, otwartość, kreatywność, poszukiwanie, odkrywanie, przekraczanie granic... i wiele, wiele więcej. Nie chodzi o to, aby o tym pisać, tylko spróbować tego doświadczyć, ponieważ dla każdego z nas, może być czymś innym. Będziemy zajmować się przede wszystkim techniką kontakt improwizacji, ale zapewne poruszymy także zagadnienia z form ruchowych, w których możemy znaleźć użyteczną wiedzę do zwiększania świadomości ciała i kreowania ruchu/tańca (takich jak: sztuki walki, taniec współczesny, improwizacja, technika partnerowań).

Prowadzący:

Michał Ratajski – performer, tancerz, choreograf. Pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli kontakt improwizacji – ECITE. Założyciel grupy teatru tańca i fundator Fundacji - KIJO. Organizator FRU Festival – P.F.K.I. w Łodzi.
Na co dzień związany z Łodzią, czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i festiwalach międzynarodowych, uczy się ucząc (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia). A tak zwyczajnie, po ludzku: lat temu kilka, rzucił pracę w korporacji, by wstając "rano" wiedzieć mógł, że robi to po co żyje.

www.kijogroup.com
www.vimeo.com/kijo


JOGA
Czyli droga do osiągnięcia harmonii ciała i umysłu, poprawy zdrowia i samopoczucia. Podczas tego wyjazdu będziemy praktykować klasyczną hatha jogę, która swoją nazwę wzięła od nazwiska jednego z największych joginów XX wieku, wybitnego humanisty, lekarza i filozofa: Swamiego Sivanandy. Metoda ta odwołuje się do prastarych technik uprawiania jogi: bez przyrządów (używamy tylko mat przeciwpoślizgowych), z zachowaniem kolejności wykonywania asan, z uwzględnieniem ćwiczeń oddechowych (pranayama) i relaksacyjnych (savasana).
Regularna praktyka będzie pomagać nam w usuwaniu wewnętrznych barier dając siły, by ze spokojem, lepszą koncentracją i głębszą świadomością utrzymywać balans i elastyczność w konfrontacjach z wyzwaniami dnia codziennego. Podczas zajęć nie chodzi o wykonanie skomplikowanej asany (pozycji jogi) wyginającej ciało w różne strony, lecz o uruchomienie naturalnego, niezakłóconego przepływu energii w ciele i doprowadzenie jej do wszystkich organów wewnętrznych, mięśni i stawów. Prawidłowy, płynny przepływ energii gwarantuje zdrowie i witalność. To doskonałe antidotum na destrukcyjne działanie stresu. Naucz się słuchać samego siebie, z szacunkiem odkrywając wielkie możliwości swojego ciała i ciszę umysłu.

Prowadząca:

Nadapriya, Milena Lorkiewicz
Mgr Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, była solistka baletu oraz nauczycielka Jogi i Pilates w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie. Założycielka Mila Dance i organizatorka Dance & Yoga Camp.

Jogę w tradycji Swamiego Sivanandy praktykuję ponad 20 lat, początkowo dla naoliwienia mięśni i stawów by z większą lekkością podążać za energią w tańcu. Od 2009 roku służę ludziom prowadząc regularne i warsztatowe klasy. W 2009 roku ukończyłam podstawowy a w 2011 zaawansowany Międzynarodowy Kurs dla Nauczycieli Jogi (TTC i ATTC). W wolnych chwilach uczestniczę w programach Karma Jogi i stażach w Sivananda Yoga Vedanta Centrach (Berlin, Paryż), by w osobistej relacji Uczeń – Guru zgłębiać tajniki Jogi i Vedanty. Właśnie ten tradycyjny przekaz skierowany bardziej na głębokie doświadczenie, podążanie za uwagą, akceptację, wznoszenie umysłu z niemocy na nieograniczone wymiary oraz technika kontakt improwizacji są w moim sercu uzupełniającą się drogą do samopoznania. Zapraszam do wspólnej wędrówki...

www.miladance.pl

Gdzie:

Dom Gościnny WATASZKA
znajduje się w górnej części wsi Wójtowice w Górach Bystrzyckich, na wysokości ponad 700 m n.p.m. Nasz dom prezentuje oryginalną architekturę regionalną, odnowioną zgodnie z klasycznym stylem sudeckim. Dla gości mamy przygotowane cztery nowe, piękne pokoje z łazienkami. Drewniane, gustowne wnętrza dają poczucie ciepła i swobody. Pokoje są duże i przestronne co pozwala wygodnie i komfortowo odpocząć. Każdy pokój posiada łazienkę z umywalką, prysznicem i WC. Z okien można podziwiać piękną przyrodę, a poczuć ją bliżej można prawie za progiem. Proponujemy wybór pokoju odpowiadającego Waszym potrzebom.

Wyżywienie:

Oferujemy posiłki przygotowane według autorskiego menu naszej kuchni domowej. Wszystkie potrawy przygotowywane są wyłącznie ze świeżych, sezonowych składników. Staramy się używać jak najwięcej ekologicznych i regionalnych produktów. Założeniem jest naszej kuchni jest zdrowy, smaczny i całkiem obfity posiłek. Przygotowujemy potrawy w świetnej jakości w kuchni klasycznej, wegetariańskiej i wegańskiej.

www.wataszka.com

Jaki koszt:

750 zł – cena zawiera nocleg, wyżywienie, zajęcia.

Uwaga!

Organizatorzy nie zapewniają opieki osobom nieletnim.
Dla zajęć ruchowych Kontakt Improwizacja i Joga należy wydrukować czysty druk
Zaświadczenia Lekarskiego
z którym należy udać się do lekarza sportowego lub lekarza internisty w celu uzyskania odpowiedniego zaświadczenia o stanie zdrowia i dopuszczeniu do treningów.

Do kosztów należy doliczyć koszt ubezpieczenia NW (ok 15 zł)

Prosimy nie zabierać ze sobą rzeczy cennych i wartościowych. Za rzeczy pozostawione bez opieki Mila Dance oraz ośrodek nie ponosi odpowiedzialności.

Aby zarezerwować miejsce należy wypełnić i wysłać

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 400 pln na konto:

MILA DANCE Milena Lorkiewicz-Halik,
nr rachunku: 04 1140 2004 0000 3802 4592 2350,
w tytule wpisując: karnet na warsztaty KiJoga w terminie: 31.07–5.08.2016.
W przypadku rezygnacji zgłoszonej drogą mailową do 14.07.2016 zwracamy 50% zaliczki. W przypadku rezygnacji zgłoszonej drogą mailową do 21.07.2016 zwracamy 20%. W przypadku rezygnacji po 21.07.2016 zaliczka przepada. Prosimy o przemyślane zakupy.